Қуат. Қуаттың өлшем бірліктері

6 августа, 2017 10:09

           Қуат. Қуаттың өлшем бірліктері жайлы 

 

Қызылорда облысы,Шиелі ауданы

                                                 №48 Ә.Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейінің

                                                 физика пәнінің мұғалімі

                                                 Әлімбетова Индира Амангелдіқызы

 

 

 

 

Сабақ жоспары

Сынып:  7«А»                                  Пәні: Физика       күні: «15 » сәуір 2017 ж

Тақырып:       Қуат.

Негізгі идея:   Қуат. Қуаттың өлшем бірліктері жайлы

Оқу мақсаты:  Қуат ұғымымен танысу. Қуаттың белгіленуін,өлшем бірлігін білу. Формуласын есептер шығаруда пайдалану.

 

 

Табыс критериі

 

Барлық оқушылар Оқушылардың көпшілігі

 

Жекелеген

оқушылар

Қуат ұғымымен танысады.Қуаттың белгіленуін,өлшем бірлігін біледі.

Формуласын есептер шығаруда пайдаланады.

Қуаттың формуласын қолдана отырып,есептерді дұрыс шығарады. Қуат тақырыбына берілген эксперименттік есептерді шығарады.
Сабақ кезеңдері Мұғалім не

істейді?

Оқушылар не істейді?  

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Сәлемдесу үш тілде.Топтарға бөліну үшін оқушыларды ортаға шақырады.Барлығына шеңбер жасап тұруды ұсынады.Одан кейін барлығына ұйымшылдықпен үшбұрыш жасап тұруды, шаршы жасауды ұсынады.Осы шаршының төрт қабырғасынан төрт топ жасақтайды. Оқушылар үш тілде сәлемдеседі.

Топтарға бөліну үшін мұғалімнің айтуымен ойын ойнай отырып,топтасады

Үй тапсырмасын тексеру

5 минут

« Механикалық жұмыс»

тақырыбына тест жұмысын ұсынады.Тест 5 сұрақтан тұрады.Дайын дұрыс жауабын тақтадан қарап өздеріне тексеруді ұсынады.

Оқушылар тест жұмысын белгілейді.Дұрыс жауаппен салыстырады.Табылған қатесін жояды.Берілген дискриптор бойынша ұпай санын анықтайды.Өздерін бағалайды. Дұрыс жауап парағы
Білімді, білуді, дағдыны тексеру

10 минут

 

«Нәтиже аймағы» ойынын ойнатады.Әр топқа бастапқы 10 ұпайлық лот беріледі.

Барлығы 8 сұрақ ұсынылады.Осы сұрақтар үшін өз бәстерін тігеді.егер дұрыс жауап берсе,сол тіккен ұпайларын еселейді.Ал егер дұрыс жауап бермесе,ол тіккен ұпайларын жоғалтады.

Топ оқушылары сұраққа дұрыс жауап беріп,ұпай жинауға тырысады.Топ арасында бәсекелестік туындайды. Ұпай құны жазылған фишкалар,

мультимедия

лық тақта

Жаңа материалды игеруге дайындау

1 минут

 

Тақырыпқа сай білімін пайдаланып,жаңа сабақты ашу үшін алдыңғы ойындағы соңғы сұрақты пайдаланып,жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар сұраққа жауап беріп,жауаптарын мысал арқылы негіздейді.Барлығы бірлесе отырып,жаңа сабақтың тақрыбын ашуға атсалысады.Мұғаліммен бірлесе жаңа сабақтың мақсатын анықтайды. Мультимедия

лық тақтадағы суреттер

 

Жаңа білімді игеру

5 минут

Жаңа тақырып жайлы таныстырылым жасайды.Сұрақтар қоя отырып,жаңа физикалық шамамен,оның формуласымен,өлшем бірліктерімен таныстырады. Оқушылар мұғалім көрсеткен презентациядан негігі ұғымдарды біледі,түсінеді.Қойылған сұрақтарға жауап бере отырып,алған білімдерін жүйелейді,сипаттайды. презентация
Түсінуін тексеру

6 минут

 

 

 

 

Жұптық жұмыс жасау ұсынылады.Оқушыларға негізгі формулалар беріліп,белгісіз шаманы анықтау қажеттілігі айтылады.Формуланы қорыту алгоритмін көрсетуді сұрайды.Қатемен жұмыс

жасалады.

Барлығы берілген формуланы пайдалана отырып,белгісіз шаманы анықтауға тырысады.Формуланы жазады,оқиды.Жаңа сабақта жіберген қателерін анықтап,түзейді. Формулалар жазылған парақтар
Жаңа материалды бекіту

10 минут

Тақырыпқа сай есептер беріледі.Есептер тексеріліп,

критерий арқылы бағаланады. «Кім жылдам?»

ойыны ойналады.Топпен жұмыс жасауға тапсырма беріледі.Дұрыс шығарылған әр есепке 2 ұпай береді.Есепті бірінші шығарған топқа ұпай есептеледі де,қалған топ келесі есептердің ұпайын алуға тырысады.

Жаңа ұғымға қатысты формуланы пайдалана отырып,берілген есептерді тезірек шығарады.Ұпай санын арттыру үшін топ мүшелері бірлесіп жұмыс жасайды. Есептер жазылған парақшалар,

бағалау парағы

 

Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау

3 минут

Үйге тапсырма № 52 тақырып.Оқушыларға жаңа тақырыпты түсінгенін білу мақсатында эксперименттік есептер ұсынады.Орындау жөнінде нұсқаумен таныстырады. Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады

Дәптерге орындалу әдістемесін жазып алады.Тапсырманың орындалу жолымен бөліседі.Берілген нұсқаулықты алады.

Эксперимент

тік есептің жасалу реті жазылған нұсқау парағы

Қорытынды-сын шығару

 

3 минут

 

 

Оқушылардың ынта- ықыласын ескере отырып,бағалау жүргізеді. Сабақ барысында орындаған жұмыстарын талдап, өзін-өзі бағалайды

Топтық жұмыс нәтижесін  талдап, бағалайды

Бағалау парағы

 

Тексерілді:                        Ш.Казимова

Пән мұғалімі:                    И.Әлімбетова

 

 

 

0

Автор публикации

не в сети 7 лет

indira74

0