25 января, 2018 15:39
Сабақтың тақырыбы | Салынған циклдер. |
Мақсаты | Қайталау операторлары туралы білімнің кеңеюі. |
Жұмыс нәтижесі | Қайталау операторларының түрлерін білу.
Олардың қолданылу ережелерін, қызметін түсіну. Салынған циклдермен программаларды құру. |
Сілтеме | Информатика – 9 (Б.Қ.Сапарғалиева, Н.Е.Масалимова) Астана: «Арман-ПВ» 2013 ж.
Интернет материалдары |
Әдіс тәсілдер | Топтық жұмыс, АКТ-ны пайдалану, инсерт әдісі, көзбен көретін айғақтар незінде сыни ойландыру, дарынды және талантты баламен жұмыс |
Ресурстар | Компьютер, интерактивті тақта, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут
|
Сабақ жоспары | 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша 3. Рефлексия 4. Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма | Салынған циклдер. |
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу |
Мақсат | Тапсырма түрі.
Түрткілер. |
Нәтиже | Бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білу | Ақпарат туралы білімді қайталау | Тест сұрақтары | Тест сұрақтары арқылы білімді қайталанады. | Білім деңгейін анықтау | Сұраққа толық жауап берді | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қателіктері болды | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жауап беруге қиналды | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түсіну | Тақырып бойынша ақпаратты өз сөзімен айту. | Түртіп алу әдісі
Электронды оқулықтан оқу Алгоритмнің белгілі бір бөліктерін бірнеше рет қайталап орындау үшін циклдік құрылымды алгоритмдер қолданылады. Паскаль тілінде циклдің 3 түрі бар: Ø Арифметикалық цикл -for Ø Шартын алдын ала тексеретін цикл — while Ø Щартты соңынан тексеретін цикл — repeat Цикл операторы -белгілі бір әрекеттер тізбегінің бірнеше рет қайталанып орындалуы. |
Түртіп алу әдісі арқылы ақпаратты өз сөзімен айтады.. | Тақырыпты толық игеру | Тапсырманы толық орындады, ізденді | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ауызша идея қосты, қателіктері болды | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тапсырманы орындай алмады | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану | Ақпарат болйынша мәліметті практикада қолдану. | 1.Практикалық жұмыс. Қатардың қосыныдысын табу 2. Деңгейлік тапсырмалар: | Өтілген мәлімет практикада қолданылады. | Практикада қолдану дағдысын қалыптастыру | 1 деңгей тапсырмасы | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 деңгей тапсырмасы | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 деңгей тапсырмасы. | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талдау | Ақпарат туралы заңды талқылау | Сөздік
2)Кім жылдам?(Сөздерге тез анықтама беру) Әл-Хорезми, алгоритм, сызықтық алгоритм, тармақталушы алгоритм, қайталанушы алгоритм |
Өзара пікірталасқа түсіп, ақпараттандыру туралы заң талқыланады. | Талдау, жіктеу мүмкіндігі | Сұраққа толық жауап | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ауызша ой қосты | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жауап беруде қиналды | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау | Өзіндік пікірге негізделген ақпараттың маңыздылығын бағалау | Тест сұрақтары:(TestGen.exe) | Эссе арқылы берілген ақпараттың маңыздылыңы бағаланады. | Қайта анықтау мүмкіндігі, құзыреттілігі
Ойлауын дамыту |
Өз ойын дәлелдеді | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ой қосты | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойы шашыраңқы | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | Гүлдер |