29 сентября, 2017 20:04
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:
|
Мектеп Қызылорда облысы
Жаңақорған ауданы №221 Аққұм мектебі |
||||
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бердихожаева Меруерт Умирзаковна | ||||
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар: 17 | Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | 1-2 сабақ Тіл қарым-қатынас құралы | ||||
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру
5.ӘТН1. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.
|
||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар :Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі:Мәтіндегі көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді,қазақ тілінің дыбыстық жүйесін ажыратады | |||||
Кейбір оқушылар: Емлелік ерекшеліктерін сақтап, орфографиялық нормаға сай жазады. | |||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану | ||||
Бағалау критерийі | 1 Ана тілінің қызметін анықтайды
2.Мәтіндегі ақпараттарды есте сақтап, негізгі ойды табады 2.Қазақ тілінің дыбыстық жүйесін ажыратады.
|
||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар тақырыпты түсініп, сабақ барысында берілген тапсырмаларды орындайды. | ||||
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Диалог,тілдік қатынас,дыбыстық жүйе,кластер |
|||||
Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік тіркестер :Тіл-қарым-қатынас құралы, тілдің қызметі | |||||
Тілді дұрыс қолдана білу –үлкен жауапкершілік | |||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Тіл неліктен құралға жатады? -Тіл қарым-қатынас құралы дегенді қалай түсінесің? -Тілдік қатынас қандай жағдайда орын алады? |
|||||
Құндылықтарға баулу
|
Бірлесе жұмыс жасау, қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің көзқарастарына құрметпен қарау | ||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі 1-сынып, дауысты , дауыссыз дыбыстар | ||||
Алдыңғы оқу | Ана тілі туралы, дауысты ,дауыссыз дыбыстар туралы біледі | ||||
Жоспар |
|||||
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуға тиісті іс-әрекеттер | Ресурстар
|
|||
Басы 6 мин |
1мин
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ұжымдық жұмыс Ой шақыру 1.Тіл неліктен құралға жатады? 2. «Тіл қарым-қатынас құралы » дегенді қалай түсінесің? «Мюнстенберг» әдісі арқылы төрт топқа бөлу 1-топ-йцукепідауысты фывкп 2-топ-фывапесм дауыссызкенннщло 3-топ-ячсмитььлбдюжтөлмепн 4-топ-Ячсмикірметьбюлжэ |
Оқулық
Қима қағаздар |
||
Ортасы
36мин |
15мин
11мин
2мин
8мин |
1-топ-«Дауысты» тобы
2-топ- «Дауыссыз » тобы 3-топ-«Төл сөздер» тобы 4-топ-«Кірме сөздер» тобы Топтық жұмыс 1-2-тапсырма 1.Мәтінді үнтаспадан тыңдап, ақпараттарды есте сақта. 2. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап бер
Дескриптор *ақпараттарды есте сақтап,негізгі ойды анықтайды *мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді *көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді ҚБ Бағдаршам Жұптық жұмыс «Тіл қарым-қатынас құралы »тақырыбында жұбымен шағын диолог құрады Дескриптор *Берілген тақырыпта диалог жазады. *Диалогта дәлел келтіреді *Дыбыстық жүйенің емлелік ерекшеліктерін сақтап жазады. ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Сергіту сәті 9-тапсырма Жұмбақ өлеңнің жауабындағы дыбыстарды ажырату Жеке жұмыс
11-тапсырма Сөздердегі түсіп қалған әріптердің қандай дыбысты таңбалайтынын түсіндіреді. Дескриптор *Түсіп қалған әріптерді табады. *Дыбыс түрлерін ажыратады. ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» |
Оқулық
Оқулық
|
||
Соңы
3мин |
2мин
1мин |
Кері байланыс «Бес саусақ» тәсілі
Үйге тапсырма:13-тапсырма
|
Кері байланыс парағы | ||
Қосымша ақпарат
|
|||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.
2.Барлық оқушыларға тақырыпқа сай мысал келтіру, оларды мазмұндай білу тапсырмалары беріледі. |
1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара
2 жұлдыз 1ұсыныс беру бойынша жетістіктерін айқындау. 3. Кері байланыс 4. Дайын үлгі жауап 5. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану |
Сергіту жаттығуы:
Сыни ойланады;
Денсаулық сақтау технологиясы
|
|
Рефлексия
Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||