Абзацтар, шегіністер және интервалдар

15 февраля, 2018 16:11

Загрузка файла:

ОҚО,Түркістан қаласы, М.Абенова атындағы жалпы орта мектеп

Информатика пәні мұғалімі  Арысбекова Балжан Сейлханқызы

Сабақ тақырыбы: Абзацтар, шегіністер және интервалдар
 Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Абзацты пішімдеу туралы оқушылар білімін қайталау, абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерімен танысу
 

Сабақ  мақсаттары

Барлық оқушылар:.
·         абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерімен танысады
Оқушылардың басым бөлігі:
·         абзацты пішімдеудің тәсілдерін және шегіністер мен интервалдар қоюды орындай алады
Кейбір оқушылар:
·            күрделілігі әртүрлі абзацты пішімдеуді компьютерде орындай алады
 

 

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Абзац, шегініс, интервал туралы жалпы мағлұмат біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:
Абзац, шегініс, интервал
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Пішімдеу сызғышы не үшін керек?

2.Пішімдеу деген не?

3.Мәтіндік процессордың терезесіндегі пішімдеу сызғышын қалай қосып/өшіруге болады?

4.Абзацты пішімдеудің сұхбаттық терезесін қалай шақырамыз?

5.Абзацтағы мәтінді түзеудің қандай түрлерін білесіңдер?

6.Абзацтың ішіндегі толтыру түсін қалай өзгертеді?

Талқылауға арналған тармақтар:
Абзацты пішімдеудің негізгі тәсілдерін атап шығыңдар және түсті өзгертудің барлық мүмкіндіктерін атаңдар
Жазылым бойынша  ұсыныстар:
Абзац    —   paragraph, indent,

Шегініс —  indentation

интервал  аралық-  interval, space, partition

 

 

Алдыңғы тақырып

 

Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері
Жоспар
 

Жоспарлаған

уақыт

 

Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)

 

 

Ресурстар

Басталуы

 

 

 

 

 

Өткенді қайталау

 

5 минут

 

Шаттық шеңберін құру

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңберін құру

 

      «Мозаика» әдісі бойынша топқа бөлу.

 

Сынып оқушыларын суреттерді құрау арқылы                        2 топқа бөлемін

1 Топ   Абзац

2 Топ   Интервал

Оқушылардың  өткен тақырыптары  мәтінді пішімдеу тақырыбы бойынша алған білімдерін «полиглот»  арқылы пысықтаймын.

Символ       таңба          simbol

Қаріп          шрифт         letter

Мәтін          текст           text

Кірістіру     вставить     insert

Мөлшер       размер       size

Топ ішіндегі оқушылар өткен тақырып бойынша сөздерді слайдтан дұрыс жауаптарын тексеріп өздерін бағалайды.

Дискриптор

Жартылай  аударды Толық аударды Орындай алмады
0,5 1 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері

 

Интерактивті тақта

 

 

 

Ортасы

15 минут

 

 

 

 

 

 

Практикалық жұмыс

 

10 минут

 

Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз тақырыбын слайдтағы сурет арқылы табады.

«Абзацтар, шегіністер және интервалдар»

Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ: Абзац

2-топ: Интервал

Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады Әр топ өз топтарының атын  постерде қорғайды.

Оқушыларға деңгейлік  практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

Оқулықтағы 107-108 бет

А деңгейі

Мәтінді теріңдер

Компьютерлік вирустар

В деңгейі

Мәтінді теріңдер

Математикалық формулалар

С деңгейі

Ақпараттың өлшем бірліктері

Оқушылар компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.

 

Дискриптор

Абзац Интервал Мәтінді пішімдеу
1 1 1
 

Оқулық,

интерактивті тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5 мин

Тест тапсырмасын  дәптерлеріне орындауға беремін

Оқулықтағы 109-110 бет

Жауабы:

1-а,2-в,3-а,4-а,5-д,6-д,7-в,8-с,9-а,10-в

Оқушылар  тест  тапсырманы дәптерлеріне  орындайды.

Жауабын слайдтан тексертеді

Дискриптор

 

1-5 6-8 9-10
1 балл 2 балл 3 балл

 

 

 

 

 Оқулық

Жұмыс дәптері

слайд

Аяқталуы

 

Бағалау

 

Рефлексия

 

5минут

 

 

 

Бағалау парағы арқылы өзін-өзі бағалау.

 

 

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша оқушылар

 

Үйге тапсырма: §18

 

 

бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Қосымша ақпарат:      Информатика  6-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2014 жыл

 

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

 

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа  сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.

 

0

Автор публикации

не в сети 7 лет

balzhan

0